Akıllı Para Bu 4 Coin’e Akarken, Bu Altcoin 2X Yaptı!

Analitik platformu Nansen, akıllı para girişlerinde ön sıralarda yer alan tokenlerin listesini paylaştı. Buna göre, kripto para piyasası hafta sonu nispeten sakin bir seyir izlerken akıllı para 4 tokeni’i biriktiriyor. Bu arada, bir altcoin piyasadan ayrıştı ve 2X’lık hamle yaptı. Bu da yatırımcılar arasında yenilenen ilgiyi tetikledi.

Bu 4 altcoin akıllı paranın tercih listesinde ön sıralarda!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa geçtiğimiz hafta ivme kaybı yaşadı. Lider kripto para Bitcoin, spot Bitcoin ETF hype’ından sonra ilerlemekte zorlanıyor. Bununla birlikte ilgi altcoin’ler üzerine kayıyor. Analitik platformu Nansen, akıllı paranın aktığı coin’lerin listesini paylaştı. Buna göre, ETH, GALA, ROUTE ve HIGH, akıllı paranın son 24 saatlik giriş listesinde ön sıralarda yer alıyor. Nansen verilerine göre, son 24 saatlik fon girişi takip listesi aşağıdaki gibi:

  • ETH: Yaklaşık 22,8 milyon dolar giriş gördü. Lider altcoin son 24 saatte %0,57 düşüşle 2.469 dolardan el değiştiriyordu.
  • GALA: Yaklaşık 1,3 milyon dolar giriş oldu. Token, son 24 saatte %0,64’lük bir düşüşle 0,023 dolardan işlem görüyordu.
  • ROUTE: Yaklaşık 1,08 milyon dolar giriş oldu. Son 24 saatlik %5,3’lük bir artışla şu anda 7,26 dolardan işlem görüyor.
  • YÜKSEK: Yaklaşık 370.000 dolar giriş gördü. Altcoin, yazı sırasında %12,7 artışla 1,69 dolardan el değiştiriyordu.

API3 fiyatı bir günde %100 arttı!

Kripto piyasasının sakinliğine inat API3 fiyatı, gün içinde %100’ün üzerinde artış kaydetti. Yazı sırasında altcoin fiyatı, 260 milyon dolarlık piyasa değeriyle %95 artışla 3,05 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca, işlem hacimleri şaşırtıcı bir şekilde %3.500 artarak 343 milyon dolara ulaştı. Ünlü analist Sell When Over | 9000.sei, API3’teki son fiyat artışına neden olan birkaç temel faktöre ışık tutuyor. Bunlardan biri, UMA’da görülen önceki örneklerle paralellik gösteren son derece negatif fonlama oranı. Analiste göre, UMA’ya benzer şekilde mevcut negatif fonlama oranı, long pozisyonları tutmayı maliyetli hale getirdi. Böylece, alıcıların fiyatı yukarı çekmesi için bir teşvik yaratıyor.

Fonlama dinamiklerine ek olarak, DWF’nin 1,5 milyon dolarlık bir piyasa yapıcılık kredisi sağladı. Ayrıca, fiyatı kârlı seviyelere çıkarmak için daha fazla teşvik etti. Sell9000, DWF’den alınan bu kredinin belirli bir fiyat aralığında token satın alma seçeneğiyle birlikte geldiğine ve piyasa dinamiklerine ek bir unsur eklediğine dikkat çekiyor. Teknik analiz açısından Great Mattsby, API3’ün 2,50 dolar (beyaz daire) seviyesindeki önceki direnci kırdığını ve 3,20 dolar (sarı daire) civarında yeni bir direnç oluşturduğunu vurguluyor. Bu gelişme, önemli bir günlük mumla işaretlenen API3 fiyatında %45’lik kayda değer bir artışı kolaylaştırdı.

Altcoin fiyatındaki pozitif ivmeye rağmen, önümüzde zorluklar olması mümkün. Kısa vadede 4 dolara ulaşma olasılığı konusunda Mattsby, turuncu yatay çizgi ile belirlenen 3,20 dolarlık direnci aşmanın potansiyel zorluğunu kabul ediyor. API3 bu kritik seviyelerde ilerlerken piyasa daha fazla gelişme bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir