Erdoğan’dan rektör atamaları: İstanbul Üniversitesi’ne Osman Bülent Zülfikar; Hacı Bayram Veli’ye eski AKP’li Naci Bostancı atandı

T24 Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rektör atamaları Resmi Gazete’de yayımlandı. Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar‘ı atarken, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğüne ise eski AKP Grup Başkanvekili ve eski TBMM başkanvekili Prof. Dr. Mehmet Naci Bostancı‘yı atadı. Koç Üniversitesi Rektörlüğüne ise Prof. Dr. Metin Sitti atandı. Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Prof. Dr. Hasan Mandal, Prof. Dr. Halit Eyüp Özdemir, Prof. Dr. Mahmut Ak, Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı ve Prof. Dr. Haluk Görgün YÖK üyeliğine seçildi. 

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar, Resmi Gazete’de yayımlandı. 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, yeni YÖK üyeleri ve rektör atamaları yapıldı.

YÖK atamaları

Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete kararına göre, Prof. Dr. Hasan Mandal, Prof. Dr. Halit Eyüp Özdemir, Prof. Dr. Mahmut Ak, Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı ve Prof. Dr. Haluk Görgün, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine seçildi.

YÖK atama kararı, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6’ncı maddesinin ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7’nci maddeleri gereğince yapıldı.

Naci Bostancı, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü oldu

Erdoğan rektör atamaları da yaptı. Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi gereğince rektör atamaları şöyle:

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Kelleş, Aksaray Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Alpay Arıbaş ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan atandı.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğüne ise eski AKP grup Başkanvekili ve eski TBMM başkanvekili Prof. Dr. Mehmet Naci Bostancı atandı.

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne Osman Bülent Zülfikar atandı

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar ve Karabük Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Fatih Kırışık atandı.

Amasya Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabı ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu atandı.

Giresun Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Yılmaz Can ve Hitit Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ali Osman Öztürk atandı.

Koç Rektörü Metin Sitti oldu

Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil atandı.

Koç Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Metin Sitti ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak atandı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Rana Kibar, Ordu Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Orhan Baş ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Kemalettin Aydın atandı.

Sinop Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Şakir Taşdemir, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Saltan ve Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Evren Yaşar atandı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas