CHP’li Torun’dan ‘Muharrem İnce’ Çıkışı: “Bu Sofrada Herkese Yer Var”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin “Günü geldiğinde Kemal Bey lehine çekilirim” sözleri sorulan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ‘ Biz bir Halil İbrahim sofrası açtık. Bu sofrada herkese yer var’ dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Fatih Altaylı’ya “Günü geldiğinde Kemal Bey lehine çekilirim” açıklaması yapmıştı.

İnce, ardından dün Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’a konuştu.

Muharrem İnce’nin bu sözleri CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’a soruldu.

Halk TV ekranlarında Senem Toluay Ilgaz’a açıklamalarda bulunan Torun, “Bu sofrada herkesin bulunmasını, destek vermesini arzu ederiz” diyerek şunları söyledi:

‘Onu milletimiz bilir. Sonuçta Sayın İnce Memleket Partisi’nin Genel Başkanı ve kendi yetkili kurullarından da cumhurbaşkanlığıyla ilgili adaylık yetkisi alarak ilan etti. Elbette ki kendisinin belli değerlendirmeleri olacaktır. Biz saygı duyuyoruz zaten bizim ittifakımız belli. Ama biz bir Halil İbrahim sofrası açtık. Bu sofrada herkese yer var

Meselenin ülke meselesi olduğunu, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında artık demokrasiyle taçlandırmamız gereken bir süreç olduğunu, bugün bu seçimin sadece Türkiye’nin değil, dünyanın izlediği bir seçim olduğunu, arıtk demokrasinin kazandığı bir seçim olması için her türlü katkıya ve desteğe ihtiyacımız var’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir