Alex’in teknik adamlığı istenilen gibi gitmiyor… Kariyeri son buluyor

Ülkesinde teknik direktörlük kariyerine başlayan Alex de Souza, ocak ayından bu yana çalıştırdığı Avai FC’de beklentilerin altında kaldı. Avai FC yönetimi, takımdaki geleceği tartışılmaya başlanan 45 yaşındaki teknik direktörün görevine son vermeyi düşünüyor.

Goal BR’de yer alan habere göre 2021 yılından bu yana teknik direktörlük yapan Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu Alex de Souza, antrenörlük kariyerindeki ikinci takımı olan Avai FC ile gösterdiği performans, yönetim tarafından yeterli bulunmazken takımdaki geleceği ciddi şekilde tartışılıyor.

17 MAÇTA 6 GALİBİYET

Ocak ayında göreve getirilen Alex de Souza, yaklaşık 5 aylık süreçte 17 maça çıkarken söz konusu maçlarda 6 galibiyet, 4 beraberlik ve 7 mağlubiyet elde etti. Yönetim ise bu sonuçların takımın hedefleri için yetersiz olduğunu düşünüyor. Genç teknik direktörün öğrencileri bu süreçte 22 gol atarken kalesinde de 22 gol gördü.

KRİTİK VILA NOVA MAÇI

Avai FC yönetimi, takımın gidişatından memnun olmasa da henüz genç antrenör hakkında resmi bir karar almadı. Alex de Souza’nın takımdaki geleceğinde Serie B dördüncü turunda Vila Nova ile oynanacak maç kritik bir rol oynayacak.

SAO PAULO U20’DE BAŞLAMIŞTI

Fenerbahçe’nin efsane ismi Alex de Souza, teknik direktörlük kariyerine Sao Paulo U-20 takımını çalıştırarak başladı. 19 maç sonunda 2.11’lik puan ortalamasıyla antrenörlük kariyerine iyi bir başlangıç yapan Brezilyalı, 28 Ekim’de görevinden ayrılmış ve geçtiğimiz ocak ayının başında Serie B takımlarından Avai FC’nin başına geçmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir