4 yaşındaki çocuk inşaattaki su birikintisinde ölü bulundu

Sultanbeyli’de üç ay önce durdurulan inşaattaki çukur yağmur suyuyla doldu. Mahallilerin daha önce kapatılması için şikayetçi oldukları çukurda 4 yaşındaki Adem Kavçin’in cansız bedeni bulundu.

‘ÇOK BÜYÜK İHMAL VAR’

DHA’nın haberine göre, Sultanbeyli Yavuz Selim Mahallesi’nde yaklaşık 3 ay önce durdurulan inşaatın istinat duvarının yanında bulunan çukur yağmur suyu ile doldu. Mahallelinin iddiasına göre uyarılara rağmen çukur kapatılmadı. İftar saatinin yaklaşması nedeniyle dışarı çıkıp çocuğunu arayan Erhan Kavçin, 4 yaşındaki Adem Kavçin’i bulamadı. Aramalar sonrası Adem’in cansız bedeni inşaattaki su dolu çukurda bulundu. Küçük çocuğun oyun oynarken çukura düşerek boğulduğu öne sürüldü. Adem Kavçin’in cansız bedeni otopsi için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

İnşaat firmasından şikayetçi olan aile, 4 yaşındaki Adem’in ölümünün ihmal olduğunu söyledi. Adem’in dayısı Mehmet Keber, çukurun açık bırakılmasına tepki göstererek, şunları söyledi: “İstinat duvarının kenarında su birikmesi oluşmuş. Çocuk oyun oynarken suyun içerisine düşüyor. Yaklaşık 15 dakika içerisinde kalarak can veriyor. Babası çocuğunu mahallede arıyor. Arkadaşları babasına Adem’in orada olduğunu bildiriyor. Çok büyük bir ihmal var. Bu ihmalin başka çocukların ölümüne de sebebiyet vermemesi için önlem alınması lazım. Çocuğumuzu suya düşmüş vaziyette bulmuşlar. Müteahhidi, Ankara’dan ifade için çağıracaklar. Devletimizden ricamız konunun peşinde durmasıdır. Gereken neyse yapılsın. Evine 60 metre ilerisi orası. Bizim içimiz yanıyor. Bu konu hakkında ne gerekiyorsa yapılmasını istiyoruz. Savcı konunun takipçisi olacağını söyledi. O çukur 3-4 aydır o şekilde duruyor. Çukurun kapatılması için şikayette bulunduk ama kapatılmadı. Hala çukur açık, başka çocuklar da yanmasın. İçimiz yanıyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir